RŪNAS
Rūnu nosaukumi, nozīmes un skaidrojumi
 

RŪNAS

RŪNU  NOZĪMES  UN  SKAIDROJUMI

Rūnu interpretācija-tulkošana, tas ir mēģinājums vienkāršiem vārdiem apzīmēt tās enerģijas, kuras ir aiz katras rūnu zīmes, ar mērķi saprast un izskaidrot zīlēšanā izliktās rūnas, saņemot atbildi uz uzdotajiem jautājumiem. 

Rūnu tulkošanai ir nepieciešamas noteikta pieredze uz prasmes. Sākumā šajā procesā palīdzēs rūnu simbolu pamata nozīmju izpēte. Tas ir viens no posmiem Ziemeļu rūniskās tradīcijas apgūšanā, lai turpinātu tālāko darbu ar rūnām. 

„Rūnas”- tulkojumā kā „noslēpumi”, kā „slēptās patiesības”, "čuksti "
Tas ir svētais alfabēts, kuru lietoja Skandināvijas tautas viduslaikos. Rūnu noslēpumainā valoda ir pārdzīvojusi gadu simtus. Šo zīmju noslēpums tika nodots no skolotāja skolniekam, un šīs vēstis nekad netika pierakstītas. Tāpēc rūnu zīmju gudrība nav atstājusi pēc sevis citas liecības, ka tikai dižās sāgas un pašas rūnas.
Tā kā rūnas ir sena dievišķa gudrība, kas daudzkārt pārāka par kristietismu, tām piemīt dziļā zemes jēga, cita vērtību sistēma, kura arī noteica to virzību.
Rūnas tās ir zīmes, izkaltas akmenī. Tās nejaušā kārtā atbild uz vaicātāja jautājumu. Tāpat kā Taro kārtis, rūnas nevajadzētu izmantot pārāk bieži. 

Pirmā atbilde ir tā pareizā, un visi pārējie jautājumi par to pašu situāciju ir bezjēdzīgi un tikai noved pie patiesības izkropļojuma.

FEHU
Izpildīšanās. Uzticība. Veiksme. Dāvanas.
Peļņa. Bagātība. Materiālie labumi. Īpašumtiesības. Īpašumi. Apmaiņa. Sākums. Vara. Auglība. Panākumi. Cerības. Izaugsme.

URUZ
Spēka un varenības rūna. Savvaļas buļļa enerģija. Veselība. Savieno vīrišķo un sievišķo sākumu. Simbolizē darbību. Panākumi cīņā. Šķēršļu novēršana. Jaunas formas iegūšana. Drosme. Iniciatīva. Neatlaidība. Izturība. Individualitāte. Lepnums. Neatlaidība. Saprašana. Radošums. Jauni pienākumi. Pozitīvas izmaiņas. Saglabāšana. Erotiska vēlme

TURISAZ
Kara un karotāju rūna. Izrauties no pagātnes un sākt kaut ko jaunu dzīvē. Radikālas izmaiņas. Attīrīšanās. Barjeru nojaukšana. Vārti. Spēka un iniciatīvas pamodināšana. Mērķtiecīga vara. Spiediens. Izlēmība. Izrāviens. Mīlestība no pirmā acu skataInstinkts. Karjeras iespējas. Konkurences gars. Alkas pēc piedzīvojumiemCeļojumi. Spēcīgas un vētrainas emocijas. Erotika.

ANSUZ
Dāvana. Informācija. Komunikācija. Sakars. Dziļa izpratne. Gaišredzība. Zīmes. Ziņojums. Paziņojums. Sargeņģeļa padoms. Pārliecināšana ar pareizajiem vārdiem. Gudrība. Zinātne. Zināšanas. Intelekts. Eksāmens. Intervija. Iedvesma.

RAIDO

Burtiskā nozīmē - braukt ar zirgu vai ratiem.  Kustība un virziens. Attīstības un ceļa rūna. Ceļojums, kura mērķis ir skaidri saskatāms. Pārmaiņas situācijā. Svarīga tikšanās. Izvēles brīvība. Negaidīti notikumi. Projekta panākumi. Atkal apvienošanās ceļa galā. Palīdz jums redzēt lietas pareizajā perspektīvā. Tas mudina meklēt atbildes uz aizraujošiem dzīves jautājumiem. Aizsargā cilvēku jebkurā dzīves līmenī.

KANJO

Dzimšana. Sākums. Lāpa. Iekšējā gaisma. Noskaidrošana. Atklāšana. Iedvesma. Idejas. Radošums. Konstruktīva kritika. Motivācija virzīties uz priekšu. Pastiprināta izaugsme. Pārvērtības. Apmācība. Zināšanas. Analītiskās prasmes. Fiziskā un iekšējā reģenerācija. Spēja pieņemt dzīvi un saprast tās mācības. Erotiska vēlme.

GEBO

Partnerība. Dāvana. Upurēšana. Spēja ņemt un dot pretī. Dāsnums. Godīga savstarpēja apmaiņa. Vienotība. Pasaule. Brīnišķīga savienība. Cieņa pret ierobežojumiem. Līgums. Pienākumi. Kopīga līdzdalība. Empātija. Ielūgums. Viesmīlība. Mīlestība. Seksuālais spēks. Spējas. Talanti. Radošums.

VUNJO

Prieks. Gaisma. Laime. Labas ziņas. Priecīga notikumu gaita. Patīkams pārsteigums. Pasaka. Vēlmju piepildījums. Prieks. Svinības. Smiekli. Labs garastāvoklis. Panākumi. Ģimenes atkal apvienošanās. Dalība grupā. Savstarpējs atbalsts. Aizsardzība un mierinājums. Slava. Pilnība. Pašcieņa. Harmoniskas attiecības. Balva par centieniem.

HAGALAZ

Iznīcināšanas rūna. Stihijas. Krusa, "ledus olas". Rūnas duālais raksturs. No olas dzimst dzīvei, bet no krusa iznīcina sējumus.  Bet pateicoties pretstatu burvībai, rūna faktiski aizsargā sējumus. Tā tika attēlota kā aizsargājošs simbols uz vācu māju fasādēm. Nekontrolējami ārējie spēki. Negaidīti notikumi. Nepieciešamā krīze. Pilnīgs pārrāvums. Spēja izturēt ārējos triecienus. Iekšējā harmonija. Attīrīšanās. Spēja koncentrēties un analizēt. Tā simbolizē to, kas nāk no pagātnes, iekļūst tagadnē un tiek projicēts nākotnē.

NAUTIZ

Dzīves mācība. Piespiešana. Pāriešana pāri bezdibenim. Atbrīvošanās no atkarības. Attīrīšanās. Mokošs, bet taisnīgs ierobežojums. Apzināts zaudējums. Piesardzība. Nepieciešamā pacietība Izdzīvošanas periods. Bremzēšanās. Nabadzība. Vajadzība. Katastrofas. Veiksmīga cīņa ar grūtībām. Nenovēršamas, bet pozitīvas pārmaiņas.

ISA

Ledus. Aukstums. Sasalšana. Šķēršļi. Atteikšanās aktīvi rīkoties. Atlikšana. Stagnācija. Apstāšanās. Fiksācija. Pacietīga gaidīšana. Koncentrēšanās. Paškontrole. Laika un spēku taupīšana. Pašsaglabāšanās Pašpietiekamība. Attiecību, ienākumu vai darba saglabāšana. Lietu saglabāšana tādas, kādas tās ir. Turēšana. Personīgā dzīvē. Atsvešinātība. Bargums. Stingra diēta. Cieņa pret tradīcijām un ieradumiem. Brīvprātīga izolācija skaidrības meklējumos.

JERA

Dzīves cikls. Gaidīšana. Gada rūna. Ražas laiks. Projekti brieduma stadijā. Ieguldītās pūles un atlīdzība par to. Lēni, bet droši panākumi. Piepildījušās cerības. Labsajūta. Pārpilnība. Labklājība. Mierīgs prāts. Miers ģimenē. Atbrīvošanās no problēmām vai nospiedošiem ierobežojumiem. Atbrīvošanās no sāpēm. Atbalsts no augšas. Cēlie un trūkumcietēji atradīs sev nepieciešamo. Saprašana. Emocionālā stabilitāte. Karjeras virsotne. Ienesīgs ieguldījums. Uzvara tiesā. Savlaicīgi labojumi. Laulība, kas ir izdevīga arī no materiālā viedokļa.

EIVAZ

Spēcīga karavīru runa. Iekšējais spēks. Uzstājība. Izturība. Cīņa par dzīvību. Prāta skaidrība. Risks. Tiekšanās pēc uzvaras. Medības. Loka šāviens. Mērķa sasniegšana. Ilgmūžība. Laiku savienojums. Atdzimšana. Izmaiņas. Vērtību maiņa. Noliegums. Uzticamība. Uzticība. Jūtību un nodomu atklātība. Šķēršļi. Pretestība. Aizsardzība pret likstām.

PERTA

Fēnikss ir ugunīga atdzimšana no pelniem. Dvēseles spogulis. Mīlestība. Noslēpums. Meklēšana. Veltījums. Zināšanas par nākotni. Ezotēriskās spējas. Atmiņas. Kuņģis. Dzemde. Dzimšana. Sākums. Pārmaiņas. Loze. Veiksme. Slēptie dārgumi. Akmens. Kauss. Risks. Azartspēles. Spriedze. Bezrūpīga attieksme pret dzīvi. Palīdzība no draugiem.

ALGIZ

Burtiskā nozīmē "alnis", aizsardzības un dievišķās palīdzības nozīmē. Spēcīgākā aizsardzības rūna. Uzlabo spēju paredzēt briesmas. Spieķis. Pagrieziens. Brīvības rūna. Ļaunuma sakaušana vai izdzīšana. Attīstība. Drošība. Pārliecinoši un stabili panākumi. Draudzība ar dieviem. Simbolizē svēto tempļa zonu, kurā bez atļaujas neviens nevar iebrukt. Apgaismības un atdzimšanas simbols.

SOUL

Garīgā enerģija, kas vērsta uz sevi. Saule. Skaidrība. Gribasspēks. Uzvara pār nedienām. Vēlmju piepildījums. Mīlestība. Siltums. Vara. Enerģija. Darbību izvēle atbilstoši apstākļiem. Dziedināšana. Dzīves spēks. Radošums. Pretstatu samierināšana. Veselums. Apmierinātība. Svarīgu notikumu nobriešana.

TEIVAZ

Karotāja rūna. Drosme. Cīņa. Neatlaidība. Gods. Taisnīgums. Likums un kārtība. Vara. Līderība. Harizma. Autoritāte. Uzticība. Uzticamība. Disciplīna. Gatavība ziedoties. Kaislīga mīlestība. Piedzīvojumi un pārdzīvojumi. Uzvara tiesā vai sacensībās. Uzņēmējdarbības panākumi. Cieņa pret faktiem, līgumiem. Karotāji to aizsardzībai krāsoja uz vairogiem.

BERKANA

Burtiskā nozīmē "bērzs". Sievišķā, mātišķā rūna. Auglības, seksualitātes, mātes un atdzimšanas rūna. Runā par veselību, skaistumu, mīlestību, kāzām un bērna piedzimšanu. Zīlēšanā viņš runā par precētu sievieti. Nereti personificē jūsu māti vai jūsu bērnus. Rūpes. Līdzjūtība. Personīgā attīstība. Atbrīvošana no problēmām. Brūču sadziedēšana. Pārvērtības. Atjaunošanās. Negaidīts notikums. Mīlas stāsta sākums. Jauns uzņēmums, kuram lemts uzplaukums. Bagātības vairošana. Vēlama un droša grūtniecība.

EVAZ

Burtiskā nozīmē "Zirgs". Spēja kontrolēt kustību, virzību. Lēns progress. Krasas pārmaiņas uzņēmējdarbībā un veselībā.
Tā ir fiziskas kustības, fiziskas pārvietošanās vai jaunu dzīves vietu rūna. Ceļošana. Panākumi. Drosme. Izturība. Uzticība. Laulība. Savienība. Partnerība. Tuvākais loks. Savstarpēja apmaiņa. Pārvērtības. Palīdzība. Labvēlīgs padoms. Zināšanas. Ātrs risinājums.

MANAZ

Rūna simbolizē cilvēci kopumā. Palīdzība citiem un citiem. Attiecību simbols. Sevis izzināšana. Radoša doma. Intelekts. Ātrs prāts. Racionālā prāta rūna. Pozitīva domāšana. Laimīgas apgaismības. Psiholoģija un psihoanalīze. Prasme. Pašcieņa. Pieticība. Godīgas un sirsnīgas attiecības ar cilvēkiem. Draudzība. Līdzjūtība. Atmiņa. Spēja pareizi spēlēt savu lomu. Sadarbība. Palīdzība. Pārbaudījumu izturēšana. Harmonija ģimenē vai attiecībās ar partneri. Uzvara tiesā. Atbrīvošana no juridiskām sankcijām.

LAGUZ

Plūsma. Dzīvības ūdeņi. Spēka pieplūdums. Mēness. Emocijas. Mīlestība. Dzīves enerģija. Dziedināšana. Atjaunināšana. Kustīgums. Sapņi. Fantāzija. Radošā iedvesma. Panākumi mācībās. Laba atmiņa. Intuīcija. Gaišredzība. Garīgās spējas. Iekšējā izaugsme. Noslēpumu atklāšana. Panākumi ceļojumos un darījumos. Auglīgi kontakti. Situācijas stabilizācija.

INGUZ

Auglība. Falla simbols. Ģimenes turpinājums. Reģenerācija. Ilgi gaidītā bērna piedzimšana. Izpildīšanās. Pabeigšana. Fiksēts rezultāts. Draudzība. Ticība. Uzticamība. Ģimenes un asins saites. Sava māja. Aizsardzība. Labklājība. Jauki pārsteigumi. Veselais saprāts. Iekšējā izaugsme. Miers. Atbrīvošanās no trauksmes. Kustības brīvība. Priekšnojauta. Meditācija. Miers. Rāmums. Romantiska mīlestība. Īstenošana. Mājas pirkšana vai īre kopīgai dzīvošanai. Darbs no mājām.    

DAGAZ

Sāpīga transformācija. Pārtraukt ar pagātni. Nepārtrauktu grūtību beigu tuvināšana. Pamodos no dzīves. Rītausma. Diena. Skaidrība. Apgaismojums. Tiekšanās pēc pārmaiņām. Jautrība. Spēka pieplūdums. Izrāviens. Jauna biznesa uzsākšana. Laime. Drošība. Uzticamība. Uzticība. Līdzsvars starp pretstatiem. Augstums. Progress. Cerība uz atjaunošanos. Atdzīvināšana. Pelnīti panākumi. Mīlestība. Uzticība. Garantēta aizsardzība.

OTAL

Skumjas. Atvadīšanās no vecā, novecojušā. Testaments. Laimests. Peļņa. Īpašums. Senču mantojums. Zeme. Saknes. Tradīcijas. Mājas pavards. Atdalīšana, ceļu sazarojums. Izpilde. Augstsirdība. Kārtība. Drošība. Stabilitāte.

VIRD

Tukšums. Bezgalība. Baltais lauks.
Nezināmais. Neizzināms. Dziļa nedrošība.
Karma. Liktenis, kurš sacēlies pats pret sevi.
Nenovēršamas izmaiņas. Lēciens tumsā.

Pirkumu grozs

Pirkumu grozs ir tukšs.